2 günlük bebeklerini ağzını bağlayıp çanta içinde öldüren anne ve babanın ifadeleri ‘pes’ dedirtti! Mahkemeden müebbet kararı


Uşak’ta merkeze bağlı Fatih Mahallesi’nde 18 Ocak’ta, boş tarlanın kenarında çanta içerisinde ağzı bantlı bir bebek cesedi bulunmuştu. Olayla ilgili yakalanan bebeğin annesi K.G. ve babası S.D., 22 Ocak’ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olayla ilgili anne ve babaya Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesince “kendini savunamayacak yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan dava açılmıştı.

AW806916_01

Bugün tutuklu sanıklar anne K.G. ve baba S.D. mahkemeye çıktı. Savunmasında baba, “Sonuçların nereye gideceğini algılayamadım. Nasıl böyle bir durum ortaya çıktı bilmiyorum. Böyle bir eylemi gerçekleştirecek bir insan değilim. Çok pişmanım” dedi.

AW806916_06

“BÖYLE BİR NİYETİM YOKTU”

Anne ise savunmasında, “Benim böyle bir niyetim yoktu. Yeni doğum yapmıştım. Loğusa dönemindeydim. Hiç kimse yanımda yoktu. Çok yalnızdım. Erkek arkadaşımın baskısıyla böyle bir durum oluştu. Çok pişmanım” ifadelerini kullandı.

usak

MAHKEMEDEN KARAR

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, baba S.D’nin daha önce nitelikli dolandırıcılık suçundan sabıkasını da göz önünde bulundurarak “kendini savunamayacak yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, annenin ise “kendini savunamayacak yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi. (İHA)

Keşfet

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*