Pençe Kilit Harekatı bölgesinden acı haber: 3 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan ilk açıklamada şöyle denildi: “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırı sonucu kahraman silah arkadaşlarımız P. Asb. Üçvş. Necdet ÇALIŞ ve P. Söz. Er Emrah GÜNDÜZ şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmişlerdir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.” denildi.

BİR ASKER DAHA ŞEHİT OLDU

MSB daha sonra bir askerimizin daha şehit olduğunu bildirdi. Açıklamada “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 26 Kasım 2023 tarihinde teröristlerce yapılan saldırı sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Er Fevzi KIZILTAŞ, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.” ifadeleri kullanıldı. Şehit Kızıltaş’ın acı haberi memleketi Şanlıurfa’daki ailesine ulaştı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*